Şeful Inspectoratului General al Poliţiei, Alexandru Pînzari, a numit noi şefi la inspectoratele de poliţie Briceni şi Ocniţa, transmite IPN.
Astfel, la inspectoratul din Briceni a fost numit în funcţie locotenent-colonelul de poliţie Valentin Pleşca, care a deţinut funcţia de adjunct al aceluiaşi inspectorat. La rândul său, locotenent-colonelul de poliţie, Oleg Cojocari, a fost numit şef la IP Ocniţa. Acesta din urmă a fost eliberat din funcţia de şef al IP Briceni.
